Péče o piercing

Je vhodné pořídit si na mytí antibakteriální mýdlo, např. Protex. Ráno a večer omyjte pěnou z mýdla okolí vpichu a opláchněte. (nemělo by se dostat přímo do vpichu) Dokud není piercing zahojený je nevhodné se koupat v bazénu a ve vaně, sprcha nevadí. Nevhodná je i návštěva sauny a solária.

U většiny piercingů se ze začátku tvoří žlutý stroupek. Je to zaschlá lymfa, kterou tělo vylučuje při hojení.

Čištění: Před jakýmkoliv kontaktem se šperkem si důkladně umyjte ruce. Okolí vpichu omyjte pěnou z mýdla, jemně odstraňte všechny nečistoty a opláchněte. Osušte čistým ručníkem, nebo ubrouskem.

Poté naneste desinfekci vatovým tampónkem, nebo ušnítkem :-) Při desinfikování zahýbejte náušnicí, aby se desinfekce dostala i do vpichu. Pokud jsou na náušnici stroupky, odstraňte je. Desinfikovat 2x - 3x denně.

Vhodné desinfekce: Betadin (nepálí, ale barví do žluta), nebo Detol (nebarví, může trochu štípat a vysušovat). Koupíte v lékárně, stačí malé balení.

JAZYK - desinfikovat Stopanginem nebo Listerinem 3x denně (dobré v prvních dnech léčby nepožívat kvasné nápoje - pivo, vhodná při otoku čistá voda s ledem, možno chladit kostkou ledu)

Nedoporučuju používat antibiotikové masti typu Framykoin a Bactroban, ani silnější desinfekce, líh či peroxid vodíku.

Nezahojený piercing se nemaže, pouze v případě nepříjemného vysušení slabou vrstvou bílé vazelíny.

Piercing čistit a dezinfikovat po celou dobu hojení, pokud je načervenalý, oteklý, podrážděný, svědí, nebo je citlivý na dotek.

Správnou péčí o piercing urychlíte dobu hojení. Povrchově se hojí 2-3 týdny. Hloubkově (vnitřní tkáň vpichu) se hojí 6-7 týdnů. Výměna náušnice je vhodná až po celkovém zahojení.

Pozor i zahojený piercing (po 7 týdnech) se může rychle zatáhnout pokud ho necháte nějakou dobu bez náušnice.

Pokud má šperk kuličky je dobré čas od času zkontrolovat a dotáhnout směrem doprava.

Při jakýchkoliv dotazech, či potížích kontaktujte svého piercera.