Tetování info

Mojí silnou stránkou jsou stínovaná tetování black&white, biomechaniky a motivy ve stylu fantasy/horor. Přesto jsem vděčný za rozmanitost tetování a stejně si užiju i květinové motivy, abstrakce či polynésii. Mojí předností jsou také překrývky a opravy tetování, při kterých potřebuji mít z větší části volnou ruku, aby výsledný dojem stál za to.

S výběrem motivu a umístěním tetování vám rád poradím, pokud máte již vybraný konkrétní obrázek co se vám líbí, určitě vám vyjdu vstříc. Každý tatér má svůj specifický styl ruky pro tetování a tak i já vnáším do každého obrázku něco ze sebe. V mé galerii se můžete nechat inspirovat a poznat v jakém duchu se obrázky ponesou. Každý motiv tetuji ale jen jednou.

Každý při výběru tetování chce, aby výsledný motiv byl jako nový i po delším čase. Z velké části k tomu přispívá i následná péče o zahojené tetování. Ovšem jsou místa na těle, která z dlouhodobého pohledu nejsou pro tetování příliš vhodná. Z toho důvodu netetuji rád třeba prsty a klouby na rukou. Kůže je zde namáhána nejvíce na těle a tetování není udržitelné jako nové. Může vypadávat, blednou či se rozpíjet.

Hřbet ruky nese podobná rizika a tetuji ho pouze na odpovědnost klienta. Na těchto místech vám nezaručím, že nebude třeba časem korekce.

Před tetováním

Přibližně 3 hodiny před tetováním je dobré nepít kávu, černý čaj, coca colu a žádný energetický nápoj. Den předem bez alkoholu a alespoň týden neužívat léky ovlivňující srážlivost krve (léky na ředění krve, kortikosteroidy, . . .). Vše z preventivních důvodů, aby se předešlo krvácivosti při tetování.

Kůži kde bude tetování provedeno doporučuji předem mazat jakýmkoliv běžným krémem na ruce, či tělo. Podpoří se lepší elasticita a měkkost kůže na tetování. Čím dříve začnete tím lépe (můžete začít 1 - 3 týdny před tetováním).

Není vhodné jít na tetování hned po dovolené u moře, či pokud je kůže opálená více než obvykle.

Tyto rady nejsou podmínkou, ani zárukou že tetování půjde jako po másle, ale v mnoha případech přispívají ke zdárnější aplikaci tetování a tím šetříme čas i peněženku.

Doporučuji nezačínat s prvním tetováním na citlivějších místech jako jsou boky, žebra a krk.

Na tetování je vhodné přijít odpočinutý a najezený. Při pohodovém rozpoložení je i kůže v menší tenzi vůči tetování.

Na studiu jsou k dispozici nápoje i lehké občerstvení, ale u větších tetováních doporučuji vzít ještě svačinu s sebou, přeci jen jde o energeticky náročný výkon pro mě i pro vás.

Do tetovacího salonu určitě nechoďte ve svém nejlepším oblečení. Chvilku si posedíme, takže něco pohodlného určitě uvítáte. I přes veškerou snahu o preciznost sem tam tetovací jehla odhodí pár pigmentů černé barvy a ta zůstane na oblečení stejně jako v kůži. Proto bílé triko, bílé kalhoty a bílé ponožky nejsou nejšťastnější volbou.

Při tetování

Při tetování je pro mě důležité aby tetovaná část zůstala co nejklidnější. Proto je třeba najít nejpohodlnější polohu, aby jsme předešli vrtění se a cukání.

Přestávka na protáhnutí se, odpočinek či toaletu je důležitá, nebojte se v případě potřeby si o ni říct. Při pauze je ovšem důležité, aby se tetovaná část ničeho nedotýkala. Pozor aby jste se v místě tetování neopřeli o nábytek a nezakrývejte si rozdělané tetování žádným vrškem oblečení.

Po tetování

Tetování se hojí přibližně jeden týden. V té době by nemělo přijít do styku s vodou, nečistotami a přímím slunečním zářením.

Čerstvé tetování vám zabalím do běžné fólie, která slouží jako ochrana v prvních hodinách po tetování, nebo do nanotechnologické fólie, která se sundá po plném zahojení tetování.

Správná péče o čerstvé i zahojené tetování ovlivní jak bude vypadat z odstupem času. 

  • Odhojení tetování s běžnou fólií: Tetování vám bude zabaleno do fólie s textilním proužkem pro absorbování lymfy. Lymfa může v malém množství z tetování vytékat jako forma obrany kůže po narušení její integrity. To znamená, že se tetování jakoby "potí". Po 5 - 6 hodinách fólii sundáte, tetování lehce otřete čistým ubrouskem a namažete tenkou vrstvou profesionálním máslem na tetování (dostane ke každému tetování, u velkých prací je vhodné dokoupit větší balení za 100 Kč). Tetování by nemělo přijít jeden týden do styku s vodou (především kvůli chloru obsaženém ve vodě). Před sprchou doporučuji namazat silnější vrstvou vazelíny či masti a poté setřít ubrouskem. Tetované místo nenamáčejte a nevystavujte přímému toku vody. Tetování mažte 2x - 3x denně dle potřeby lehkou vrstvou masti na tetování. Tak aby byla kůže lehce mastná a nevysušovala se. Vhodné mazání dostanete, či koupíte u nás, popřípadě doporučuji Bepanthen mast, dostupnou v lékárně (vhodná pouze mast pro miminka, nikoliv dezinfekční krém).Vše praktikovat přibližně jeden týden do úplného zahojení. Nevystavujete v tu dobu tetování přímému slunečnímu záření a poté doporučuji mazat tetování UV faktorem 50 aspoň 3 týdny před každým opalováním. Při každé manipulaci s čerstvým tetováním je důležité dodržovat hygienické návyky. Umyté (vydezinfikované) ruce, vždy čisté oblečení, ručníky i pyžamo.
  • Odhojení tetování s nanotechnologickou fólií Suprasorb: Tetování je ošetřené speciální látkou pro odhojení kůže v této fólii. Fólie se aplikuje přes celé tetování a sundá se až po 6 dnech (např: pokud tetujeme ve středu, sundáte fólii další týden v úterý). Sundat dříve nedoporučuji. Fólie funguje jako druhá kůže, je prodyšná a ochraňuje tetování před okolními nečistotami. Neporučuji se s ní přímo koupat, ale není třeba tetování již chránit před sprchováním a není třeba ani mazat. (po sprše fólii lehce otřete ručníkem, nedrhněte) Po týdnu fólii sundejte. Odlepujte pomalu. Pokud na kůži zbydou nějaké časti lepidla z fólie, neslupujte je drasticky, postupně se omyjí. Tetování umyjte běžným způsobem a dle potřeby namažte krémem.

Co se děje při hojení tetování

Při tetování je narušena vrchní část kůže a přibližně jeden týden trvá než se kůže zregeneruje a zahojí. V prvních dnech může být tetování pocitově teplé, načervenalé a na dotyk citlivé.

Proces hojení můžete poznat podle toho, že kůže začne svědit. Při regeneraci je to zcela běžné. Snažte se tetování neškrábat, pocitu svědění ulevíte při lehkém namazání krémem či mastí na tetování. Pokud je kůže suchá a napnutá, pocit svědění se zvyšuje.

Na některých místech tetování se mohou objevit lehké stroupky, či se může začít kůže loupat. I to k procesu hojení patří a nemusíte mít strach. Odlupující se vrchní vrstva kůže v sobě může mít barevný pigment. Stroupky či kůži neodtrhávejte a neslupujte ať nedojde k vyjizvení tetování. Nechte kůži se přirozeně obnovit.

Tento proces hojení patří především ke standartnímu odhojení tetování. Pokud byla použita nanotechnologická fólie, stroupkům i loupání kůže se zcela vyhnete.
 

Po čerstvém tetování doporučuji vyhnout se na týden alkoholu. Může znatelně ovlivňovat Ph v těle a to následně výsledný pigment tetování. 

Uv ochrana tetování je dle vašeho uvážení dále vhodná i pro zahojené, starší tetování. Podle toho jaký jste fototyp, může docházet ke změnám pigmentu v kůži.